• IN-TECH 1
  • Laboratorium
  • Prototypownia
  • IN-TECH 2

O Inkubatorach w TVP 2

Na zaproszenie redakcji programu Pytanie na śniadanie TVP 2 , w dniu 17 maja 2017 roku w programie tym wystąpili: Józef Twardowski, prezes Agencji Rozwoju Regionalnego „MARR” S.A. oraz Marcin Piątkowski, prezes spółki „JIVR”, funkcjonującej w Inkubatorach Nowych Technologii. Zaproszenie to było efektem zgłoszenia przez ARR „MARR” S.A. projektu budowy Inkubatorów Nowych Technologii do odbywającej się w dniach 18-21 maja 2017 roku ogólnopolskiej akcji Dni Otwartych Funduszy Europejskich i prowadzonych w tym zakresie działań promocyjnych przez TVP 2.

foto fest10 b

Gospodarzami programu Pytanie na śniadanie TYP 2 byli Marzena Rogalska i Tomasz Kamel, a w trakcje rozmowy prowadzonej w studiu programu w Warszawie rozmawiano o funduszach europejskich i ich rezultacie jakim była budowa Inkubatorów Nowych Technologii In-Tech 1 i In-Tech 2 w Mielcu.

Prezes Józef Twardowski podkreślił, że wybudowane za 42 mln zł dofinansowania z funduszy europejskich Inkubatory Nowych Technologii In-Tech 1 i In-Tech 2, to 18 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej i biurowej i jest to jedna z największych powierzchni inkubacyjnych w Polsce. Dodał, że dzięki inkubatorom w Mielcu powstaje wile innowacyjnych, nowoczesnych firm, a przykładem jednej z nich jest „JIVR”.

foto fest10 a

Marcin Piątkowski, prezes „JIVR” powiedział, że wymyślony przez niego rower elektryczny ma być odpowiedzią na korki w miastach. Jednocześnie zaznaczył, że jest to pierwszy na świecie rower elektryczny bez łańcucha, który można kilkoma ruchami złożyć i zabrać do bagażnika samochodu lub wstawić do jakiegoś pomieszczenia w domu czy pracy. Jadąc tym rowerem nikt się nie spoci, ani nie obrudzi.

Rower ten Marcin Piątkowski przywiózł ze sobą do studia TVP 2 w Warszawie. Chciała się nim przejechać Marzena Rogalska, ale uznała, że przy jej szpilkach to nie wypada. Jedno okrążenie w studiu zrobił Tomasz Kamel, oceniając, że rower jest bardzo fajny i chętnie jeździłby nim do pracy w telewizji.